+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > اجتماعی, اقتصادی, خبر, سیاسی, گردشگری > پیشبینی سقوط بیشتر ارزش پول ملی توسط رئیس جمهور سابق گرجستان

پیشبینی سقوط بیشتر ارزش پول ملی توسط رئیس جمهور سابق گرجستان

29 بهمن 1393 دیدگاه ها مسدود است    اجتماعی, اقتصادی, خبر, سیاسی, گردشگری

میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور سابق گرجستان

به گزارش تفلیس.کام، ‘ میخائیل ساکاشویلی ‘، رئیس جمهور سابق گرجستان، که هم اکنون در سِمَت مشاور عالی رئیس جمهور اوکراین مشغول به کار است، در یک برنامه شبکه تلویزیونی ‘ روستاوی 2 ‘، پیشبینی کرد که ارزش پول ملی، ‘ لاری ‘، بیش از این سقوط کند.

آقای ساکاشویلی گفت: پیشبینی من از سقوط بیشتر ارزش پول ملی بر اساس خواست شخصی من نیست؛ نتیجه اقداماتی است که پیش از این نسبت به این اقدامات به مردم گرجستان هشدار داده ام. در سال 2012، زمانی که از قدرت کنار می رفتم، هر یک دلار آمریکا معادل 1.65 لاری بود و صنعت توریسم 57 درصد رشد داشت؛ اما هم اکنون هر یک دلار آمریکا معادل بیش از 2 لاری گرجستان است و در دو سال گذشته صنعت توریسم 7 درصد اُفت داشته است.

رئیس جمهور سابق گرجستان در ادامه افزود: دولت جدید، شرایط صدور ویزا و ورود به کشور را سخت تر کرد و ساخت هتل ها را متوقف نمود، چرا که معتقد بود این ها را من مُد کرده ام پس باید جلویش گرفته شود. آنها متوجه نبودند که هدف اشتغال زایی بیشتر برای مردم گرجستان بود. پس در واقع سقوط ارزش پول ملی، نتیجه متوقف کردن پروژه های بزرگی بود که دولت من اجرای آنها را آغاز کرد؛ این روند ادامه دارد و ما باید انتظار کاهش بیشتر ارزش لاری را داشته باشیم.

در ماه های گذشته، ارزش پول ملی گرجستان، ‘ لاری ‘، به شدت سقوط کرده و هم اکنون، هر دلار آمریکا در برابر 2.08 لاری داد و ستد می شود.

دیدگاه ها مسدود است.

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,