+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > خبر > تعدادی از دانشجویان دانشگاه های گرجستان به ایران اعزام شدند

تعدادی از دانشجویان دانشگاه های گرجستان به ایران اعزام شدند

13 آگوست 2012 بدون دیدگاه    خبر

 

دانشگاه دولتی تفلیس

به منظور شرکت در دوره های آموزشی دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی، ۱۴ نفر از دانشجویان منتخب رشته ایرانشناسی از دانشگاههای دولتی تفلیس، ایلیا و کوتایسی گرجستان ، روز شنبه به ایران اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، دانشجویان ایرانشناس دانشگاه های گرجستان پیش از اعزام به ایران با حضور در سفارت کشورمان در تفلیس با ‘ مجید صابر’ سفیر جمهوری اسلامی ایران و ‘ احسان خزاعی ‘رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بر استفاده بهینه دانشجویان گرجی از دوره های آموزشی زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد و گفت: در طول برگزاری این دوره های آموزشی در ایران ، دانشجویان گرجی با مطالبی جدیدی در خصوص ایران معاصر و فرهنگ و ادب ایرانی آشنا می شوند.

‘ مجید صابر ‘ اظهارداشت: با توجه به اینکه اعزام دانشجویان گرجی به ایران با ماه مبارک رمضان همزمان شده است ، لذا آنها با آداب و رسوم ایرانیان در این ماه مبارک نیز آشنا خواهند شد.

سفیر کشورمان ضمن تاکید بر ثبت خاطرات، انجام تحقیقات و همچنین تهیه تصاویر مناسب از این دوره های آموزشی، خواستار توجه جدی دانشجویان به بعد علمی این سفر و دوره های آموزشی زبان و ادبیات فارسی در ایران شد.

‘ احسان خزاعی ‘ رایزن فرهنگی کشورمان در این دیدار ویژگی های دوره های آموزشی دانش افزایی را برای دانشجویان برشمرد و نحوه حضور ایرانشناسان جوان گرجی را در این دوره های آموزشی در ایران تشریح کرد.

وی، هدف اصلی از برگزاری این دوره های آموزشی را تقویت مهارت های گفتاری، شنیداری و نوشتاری در حوزه زبان و ادبیات فارسی عنوان کرد و گفت: در این دوره های آموزشی دانشجویان اعزامی با دستاورهای علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اشنا می شوند.

یادآور می شود: هفتاد و نهمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور ۱۳۴ دانشجوی رشته ایرانشناسی از ۲۳ کشور جهان از سوی مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دانشگاه بین المللی قزوین از تاریخ ۲۲ مردادماه جاری به مدت یکماه برگزار می شود و دانشجویان اعزامی در این مدت از مراکز فرهنگی و تاریخی شهرهای تهران و اصفهان بازدید می کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه ها (0) دیدگاهتان را بنویسید. توجه داشته باشید، دیدگاه های توهین آمیز منتشر نخواهند شد!
  1. بدون دیدگاه

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,