+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > اجتماعی, خبر, سیاسی > وتوی قانون جدید ‘شنود’ مصوب پارلمان توسط رئیس جمهور گرجستان

وتوی قانون جدید ‘شنود’ مصوب پارلمان توسط رئیس جمهور گرجستان

گیورگی مارگولاشویلی، رئیس جمهور گرجستان

‘گیورگی مارگولاشویلی’، رئیس جمهور گرجستان، ضمن ابراز مخالفت خود، قانون جدید ‘شنود’ که دیروز با 73 رای مثبت توسط نمایندگان پارلمان تصویب شده بود را به دلیل مغایرت با قوانین حقوق بشر و کم توجهی به حفظ حریم خصوصی افراد وِتو کرد.

بر اساس مصوبه جدید پارلمان، این اختیار به وزارت کشور گرجستان داده شده بود تا به تشخیص خود و در مواردی که امنیت ملی در معرض تهدید قرار دارد، صرفا با هماهنگی ‘دفتر نظارت بر حفظ حریم خصوصی’ به شنود مکالمات افراد مظنون بپردازد.

رئیس جمهور گرجستان به نمایندگان پارلمان پیشنهاد داده این مصوبه را به نحوی اصلاح نمایند که وزارت کشور برای انجام شنود مکالمات مظنونین موظف به اخذ حکم دادگاه باشد و این عملیات را در چارچوب دستورالعمل های ‘دفتر نظارت بر حفظ حریم خصوصی’ به انجام برساند.

در صورتی که پارلمان گرجستان بر مصوبه خود اصرار داشته باشد، برای رد وِتوی رئیس جمهور به رای مثبت حداقل 76 تن از نمایندگان نیاز خواهد داشت.

دیدگاه ها (0) دیدگاهتان را بنویسید. توجه داشته باشید، دیدگاه های توهین آمیز منتشر نخواهند شد!
  1. بدون دیدگاه

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,