+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > اقتصادی, خبر > انتخاب نماد پول ملی گرجستان

انتخاب نماد پول ملی گرجستان

1 مارس 2014 ۲ دیدگاه    اقتصادی, خبر

انتخاب نماد پول ملی گرجستان

گرجستان در نظر دارد تا برای پول ملی این کشور، ‘لاری’، نمادی را معرفی نماید. به همین منظور کمیسیونی متشکل از نمایندگان بانک مرکزی، کمیته بودجه و امور مالی پارلمان، وزارت فرهنگ و همچنین وزارت آموزش و علوم گرجستان تشکیل شده است که طرح های پیشنهادی را بررسی کرده اند.

از بین ۲۳۱ اثر ارسالی تنها ۵ اثر برای مرحله نهایی انتخاب شده اند و بانک مرکزی گرجستان نیز ترجیح داده تا انتخاب بهترین نماد برای پول ملی را از طریق نظرسنجی به عموم مردم واگذار نماید.

هر شهروند جهت اعلام نظر و انتخاب نماد برتر می تواند به وب سایت بانک مرکزی گرجستان مراجعه نماید. البته با هر آدرس آی پی (IP) فقط امکان یک مرتبه شرکت در نظرسنجی وجود دارد که تا ۱۷ مارس سال جاری ادامه خواهد داشت.

‘لاری’ به عنوان پول ملی گرجستان در سال ۱۹۹۵ معرفی شد و هر لاری شامل ۱۰۰ ‘تِتری’ می باشد. در حال حاضر سکه های یک، دو، پنج، ده، بیست و پنجاه تتری و همچنین یک و دو لاری در گرجستان ضرب می شوند. البته، اسکناس های یک، دو، پنج، ده، بیست، پنجاه، صد و دویست لاری نیز در چرخه رسمی پولی گرجستان قرار دارند.

هم اکنون هر دلار آمریکا، تقریبا معادل ۱٫۷۴۸۰ لاری محاسبه می شود.

دیدگاه ها (2) دیدگاهتان را بنویسید. توجه داشته باشید، دیدگاه های توهین آمیز منتشر نخواهند شد!
  1. joker
    4 مارس 2014 در 21:58 | #1

    namade shomareye 4 az hame ghashangtare

  2. حامد
    5 مارس 2014 در 10:11 | #2

    شماره یک

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,