+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > خبر, سیاسی, گردشگری > تکذیب راه اندازی سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان

تکذیب راه اندازی سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان

14 بهمن 1393 4 دیدگاه    خبر, سیاسی, گردشگری

تکذیب راه اندازی سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان

به گزارش تفلیس.کام، در پی ابهام برخی مخاطبانمان و پیگیری های انجام شده در رابطه با اعلام برخی سایت ها و وبلاگ های ایرانی مبنی بر شروع به کار سیستم صدور ویزای الکترونیکی در وب سایت پلیس گرجستان، منابع رسمی، خبر مذکور را تایید نکردند.

سیستمی که در آدرس http://www.police.ge/visa/index.php?lang=en قرار دارد، یک سیستم قدیمی و ناکارآمد است که پیش از تصویب و اجرای قانون جدید مهاجرت و اخذ ویزا در گرجستان، راه اندازی شده و اطلاعات آن به روز نمی شود. در حال حاضر سایت مذکور برای اخذ ویزای الکترونیکی معتبر نیست و تا کنون سیستم جدیدی به این منظور راه اندازی نشده است.

در صورت انتخاب ملیت ایرانی برای متقاضی ویزا، این سیستم بر اساس داده های قبلی و بدون توجه به فسخ قرارداد سفر بدون ویزا میان گرجستان و ایران، اقامت 45 روزه افراد با تابعیت ایرانی را، بدون نیاز به اخذ ویزا، مجاز اعلام کرده (!) و از ادامه فرایند درخواست جلوگیری می نماید.

پیش از این، رئیس اداره ملی گردشگری گرجستان، زمان آغاز به کار سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان را اول فوریه (12 بهمن) اعلام کرده بود که چند روز بعد، جانشین نخست وزیر در مصاحبه با خبرنگاران، از تعویق زمان راه آندازی این سیستم تا اواخر فوریه (اوایل اسفند) خبر داد.

هنوز مشخص نیست که در صورت راه اندازی، اخذ ویزای الکترونیکی از طریق این سیستم برای اتباع ایران نیز ممکن خواهد بود یا خیر، اما با توجه به رایزنی های انجام شده میان مقامات دو کشور در هفته های اخیر، این امید وجود دارد که اتباع ایرانی نیز از امتیاز صدور ویزای الکترونیکی گرجستان برخوردار شوند.

 1. علی
  14 بهمن 1393 در 18:28 | #1

  ما رو بگو ی لحظه خوشحال شدیم ک دوباره مثل سابق شده راحت شدیم.مسخره ها

 2. منصور
  14 بهمن 1393 در 20:26 | #2

  ممنون از اطلاع رسانی

 3. حامد
  15 بهمن 1393 در 12:52 | #3

  این سیستمو من قبلا دیده بودم خیلی قدیمیه به درد نمیخوره

 4. رضا جباری
  17 بهمن 1393 در 20:43 | #4

  درسته این سیستم از قبل بوده و چیزه جدیدی نیست

دیدگاه ها مسدود است.

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,