+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > تاریخی, خبر, گردشگری > کشف ارابه 4 هزار ساله در گرجستان

کشف ارابه 4 هزار ساله در گرجستان

کشف ارابه 4 هزار ساله در گرجستان

در یک کشف نادر در گرجستان، باستان‌ شناسان در مقبره‌ای چند هزار ساله، موفق به کشف یک ارابه شدند. این ارابه که قدمتی حدود 4 هزار سال دارد، به اوایل عصر برنز متعلق است و در محوطه‌ تاریخی ‘کورگان’ در منطقه قفقاز، توسط باستان‌ شناسان دانشگاه ‘بازل’ سوئیس کشف شده است.

این ارابه، با چرخ‌ های چوبی، در بخشی از مقبره‌ ای واقع شده که در قرن‌ های گذشته بارها مورد تاراج قرار گرفته است؛ هرچند در فصل جدید کاوش، باستان‌شناسان موفق به کشف 23 قطعه طلا در این مقبره شده اند.

کشف این مقبره، در شرایطی باستان‌ شناسان را شگفت‌ زده کرده که تاکنون در مقبره‌ های منطقه قفقاز و حتی قاره اروپا، هیچ نشانه‌ ای از دفن ارابه در کنار مردگان، برای سفر آن‌ها به جهان دیگر، کشف نشده بود و تا کنون تصور می‌ شد که تنها مصریان باستان برای سفر مردگان به همراه آن‌ ها ارابه‌ هایشان را نیز دفن می‌ کرده‌اند.

پروژه کاوش در محوطه تاریخی ‘کورگان’ در شرق گرجستان، از سال 2012 آغاز شده و قرار است نتایج کامل فصل جدید کاوش نیز در ماه‌ های آتی، توسط دانشگاه ‘بازل’ منتشر شود.

  1. سمير
    8 تیر 1393 در 22:59 | #1

    به حق چيزاي نديده و نشنيده !! اين مدليشو ديگه نديده بوديم.

دیدگاه ها مسدود است.

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,