+Google
Facebook
چهارمین سالگرد تولد تفلیس.کام
خانه > اقتصادی, خبر, سیاسی, فیلم > گفتگوی اختصاصی یورو نیوز با رهبر ‘رویای گرجی’

گفتگوی اختصاصی یورو نیوز با رهبر ‘رویای گرجی’

14 مهر 1391 دیدگاه ها مسدود است    اقتصادی, خبر, سیاسی, فیلم

برای نخستین بار در تاریخ گرجستان (پس از فروپاشی شوروی) مردم نه با انقلاب بلکه با شرکت در انتخابات باعث انتقال قدرت شدند. حالا همه نگاه‌ها به سوی ‘بیدزینا ایوانیشویلی’، پیروز اصلی این انتخابات و رهبر ائتلاف مخالفان موسوم به ‘رویای گرجی’ است.

میلیاردر گرجی که تابعیت کشور فرانسه را نیز دارد در اوائل دهه نود میلادی ثروت خود را در روسیه به دست آورده و ثروتمند‌ترین مرد گرجستان است.

در ادامه، بخشی از مصاحبه اختصاصی شبکه یورو نیز با وی منتشر شده است.

یورونیوز: از آینده کاریتان بگوید.

بیدزینا ایوانیشویلی: می‌خواهم نخست وزیر شوم و مطابق قانون اساسی جدید گرجستان، نخست وزیر در راس دولت، وظیفه هدایت کشور را به عهده خواهد داشت.

یورونیوز: برای جلب سرمایه گذاران خارجی چه خواهید کرد؟ طرف معامله چه کسانی خواهد بود؟ ایالات متحده؟ اتحادیه اروپا یا روسیه؟

بیدزینا ایوانیشویلی: امروز بازرگانان گرجی آماده صادرات محصولات خود به بازار اروپا یا آمریکا نیستند. در قدم اول بهتر است که ما به بازار روسیه بازگردیم زیرا بازرگانان ما بازار این کشور را بهتر می‌شناسند، اما مشکل اصلی این است که ما تولیدات داخلی قابل ملاحظه‌ای نداریم. نقش بازار در تجارت امروز بسیار مهم است و برای ورود به بازار نیازمند تقویت تولیدکنندگان داخلی هستیم.

یورونیوز: آیا پیوستن به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همچنان در برنامه شما است؟

بیدزینا ایوانیشویلی: بله قطعا، استراتژی اصلی ما پیوستن به اتحادیه اروپا و ناتو است و تغییری نکرده است.

یورونیوز: فکر می‌کنید تجارب و روابط شما در زمانی که در روسیه تجارت می‌کردید برای بهبود روابط کشورتان با این روسیه موثر خواهد بود؟

بیدزینا ایوانیشویلی: روس‌ها را خیلی خوب می‌شناسم. دوستان زیادی در روسیه دارم و احتمالا آنها نقش مثبتی در برقراری روابط مناسب دیپلماتیک با روسیه بازی خواهند کرد. اما نمی‌دانم چقدر این نکته موثر خواهد بود و راه را برای رسیده به هدف ساده‌تر خواهد کرد.

مصاحبه کامل رهبر ‘رویای گرجی’ با خبرنگار یورونیوز را می توانید در فیلم بالا مشاهده نمایید.

منبع: یورو نیوز

دیدگاه ها مسدود است.

Batumi, Georgia, Gorjestan, Tbilisi, Teflis, آداب, آشپزی گرجی, باتومی, تفلیس, خینکالی, رسوم, طرز تهیه خینکالی, غذاهای گرجستان, غذاهای گرجستانی, غذاهای گرجی, غذای گرجی, فرهنگ, گرجستان, نحوه پخت خینکالی,